Sylwia Dąbrowska

Dyplomowany coach SPC

Trener Mentalny, Coach, Założyciel Masters of Mental

W projekcie Masters of Mental współtworzę jakość, wartość i założenia ogólne. Obejmuję dział „Sport”, gdzie odpowiadam za praktyczną jakość szkoleń, kursów, praktyk i wszystkich programów coachingowych dla sportu indywidualnego i grupowego.

Pierwsze doświadczenia trenera mentalnego zdobywałam z drużyną Juniorów RKS Raków Częstochowa, rocznik 1994. Rozpoczęłam diagnozę i określenie potrzeb od indywidualnych rozmów z Trenerem i Zawodnikami. Jednocześnie prowadziłam spotkania grupowe, by wzmocnić relację, zaufanie i dobrą atmosferę między chłopakami.

Akurat skończyły się rozgrywki i Drużyna znalazła się w fazie spadkowej. Oczywiście znacznie poniżej oczekiwań Piłkarzy, Trenera i samego Klubu.

Pierwszy projekt trwał 3, 5 miesiąca, codziennej pracy, rozmów, spotkań.

Oczekiwania ze współpracy pokryły się z efektami. Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek i Rocznik 1994 zajął pierwsze miejsce w Lidze.

Korzyści główne zauważone przez Trenera: brak konieczności motywowania chłopaków – całkowicie przejęli odpowiedzialność za swoje wybory, jakość treningów, zaangażowanie. Lepsze wyniki w szkole (zgodnie z ustaleniami Trenera z Rodzicami były cały czas pod kontrolą i od tego zależała aktywność w Drużynie).

Te rozgrywki były ostatnimi pod szyldem ”Junior”, dziś 3-5 gra w podstawowym składzie RKS Raków Częstochowa, kilku w drugim składzie. Jeszcze kilku zmieniło barwy klubowe i na pewno usłyszymy o nich w Ekstraklasie czy Ligach Europejskich, gdzie będą spełniać swoje marzenia.

Pasja grania, tysiące kilometrów, siłownia przełożyły się na życie zawodowe. Udało się połączyć obowiązki szkolne, treningi, pierwsze miłości i wybrać najważniejsze.

Obecnie współpracuję z AZS Częstochowa seniorzy. Współpracuję między innymi z Ryszardem Bosek (dyrektor sportowy), Markiem Kardos (2. trener reprezentacji Słowacji), Michałem Bąkiewiczem (wicemistrz Ligii Światowej, obecnie debiutuje jako trener) i Wojciechem Pudo ( trener juniorów).

Ponadto czuwam nad przebiegiem edukacji emocjonalnej i ogólnorozwojowej uczniów dwujęzycznej Akademii Soward w Częstochowie

Piszę, Czytam, Tworzę programy szkoleniowe, autorskie narzędzia, warsztaty umiejętności miękkich i zespołowych dla drużyn w różnych przedziałach wiekowych. Prowadzę autorski warsztat pracy nad rozwojem osobowości trenera jako lidera drużyny.

Założyłam oddział i koordynuję Klub Coacha w Częstochowie (od 11.2013) - na licencji Active Change pod patronatem Izby Coachingu. Współpracuję w Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie

Umiejętności pracy coachingowej zdobyłam w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Krakowie - pod patronatem Izby Coachingu – certyfikat nr 112/2012. Jestem też mgr Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Mam za sobą ponad 1000h szkoleń własnych i 500h pracy drużynowej i indywidualnej klientów.